Znamy zwycięzców Odra River Cup 2018!

Informujemy, że w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, tegoroczna edycja międzynarodowych regat
Odra River Cup została odwołana. Zapraszamy za rok!

ZOBACZ FILM

GALERIA ZDJĘĆ

W tegorocznej rywalizacji na Odrze wzięło udział 10 osad. Gościliśmy zawodników i zawodniczki z Uniwersytetu w Bremie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, oraz Politechniki Wrocławskiej.

Start usytuowany został na wysokości Kładki Zwierzynieckiej, a meta na Bulwarze Politechniki. Zarówno biegi eliminacyjne, jak i finałowe rozgrywano na dystansie około 800 m. Natomiast smocze łodzie walczyły na dystansie 100 metrów, a do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba 16 osad.

W kategorii mężczyzn wystartowały cztery ekipy. Broniąca tytułu ósemka Politechniki Wrocławskiej już w kwalifikacjach potwierdziła, że będzie w tym dniu trudna do pokonania – uzyskując rezultat o ponad pięć sekund lepszy od kolejnej osady z AGH.  Wyniki eliminacji ósemek mężczyzn:

1.Politechnika Wrocławska – 2.32,26 –> Finał A

2.Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – 2.37,57 –> Finał A

3.Uniwersytet Jagielloński – 2.37.86 ->Finał B

4.Uniwersytet Wrocławski – 2.51,61 –> Finał B    

W biegu finałowym reprezentanci Politechniki Wrocławskiej od razu objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca. Linię mety minęli z czasem 2:36,00 wyprzedzając osadę AGH o dwie długości łodzi. W nagrodę otrzymali z rąk prof. Andrzeja Dziedzica, prorektora ds. nauczania PWr, medale oraz Puchar Prezydenta Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski. Był to trzeci z rzędu triumf zawodników pod wodzą trenera Pawła Rańdy na Odra River Cup, którzy za zwycięstwo otrzymali także czek w wysokości tysiąca euro. Fundatorem nagrody była firma Doctor Brew.

 

Końcowe wyniki zawodów Odra River Cup 2018 – osady męskie

1.Politechnika Wrocławska, czas: 2:36,00

2.Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, czas: 2:52,17

3.Uniwersytet Jagielloński, czas: 2:47,68

4.Uniwersytet Wrocławski, czas: 2:52,53

*

W rywalizacji pań o medale walczyło sześć ekip z Polski i Niemiec. Najlepiej w eliminacjach wypadły reprezentantki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Awans do finału wywalczyła także osada AGH, nieznacznie wyprzedzając rywalki z Niemiec. Przedstawicielki PWr zajęły szóstą pozycję i wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim miały walczyć w finale C o piąte miejsce w regatach.

 

Wyniki eliminacji ósemek kobiet:

1.Pomorski Uniwersytet Medyczny – 2.46,78 – > Finał A

2.Akademia Górniczo-Hutnicza – 2.55,38 –> Finał A

3.Uniwersytet w Bremie – 2.56,17 –> Finał B

4.Uniwersytet Wrocławski – 3.09,38 –> Finał B

5.Uniwersytet Jagielloński – 3.09,40 –> Finał C

6.Politechnika Wrocławska – 3.10,24 –> Finał C

 

Finał, w którym ścigano się o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, okazał się najbardziej emocjonującym biegiem dnia. Obie łodzie długo płynęły obok siebie, dopiero na finiszu zarysowała się nieznaczna przewaga AGH. Ostatecznie Pomorski Uniwersytet Medyczny, mimo wygranych kwalifikacji, musiał zadowolić się drugą lokatą. 

Trzecie miejsce zajęły wioślarki z Bremy, a na kolejnych pozycjach uplasowały się Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Wrocławska. Podobnie jak w przypadku męskiej osady PWr, także dla zespołu AGH było to trzecie z rzędu zwycięstwo na wrocławskich regatach. Wioślarki, oprócz medali i pucharu, również otrzymały czek na tysiąc euro od firmy Doctor Brew.

 

Końcowe wyniki zawodów Odra River Cup 2018 – osady żeńskie

1.Akademia Górniczo-Hutnicza, czas: 2:55,49

2.Pomorski Uniwersytet Medyczny , czas: 2:56,13

3.Uniwersytet w Bremie, czas: 3:00,17

4.Uniwersytet Wrocławski, czas: 3:15,26

5.Uniwersytet Jagielloński, czas: 3:08,80    

6.Politechnika Wrocławska, czas: 3:12,05

*

Po raz kolejny licznie zgromadzeni widzowie mogli emocjonować się rywalizacją na smoczych łodziach. W tym roku do walki o Puchar Prorektora ds. Studenckich PWr przystąpiła rekordowa liczba 16 ekip. Najlepsze czasy eliminacji uzyskały drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Sekcji Judo PWr i to one zmierzyły się w finale. Po zaciętej walce wygrali mistrzowie z lat 2016-2017, czyli drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego, która osiągnęła czas 43:58. Trzecią pozycję wywalczyli przedstawiciele Wydziału Inżynierii Środowiska PWr.

Tradycyjnie na zakończenie regat rozegrano pojedynek pomiędzy wioślarzami Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Była to już dwudziesta druga odsłona tej rywalizacji. Opromienieni wcześniejszym triumfem w Odra River Cup 2018 zawodnicy PWr znowu nie dali szans kolegom z UWr i po raz dwudziesty sięgnęli po Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.

 

Dziękujemy wszystkim widzom za doping i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy za rok!