Zapraszamy do „Gry w Politechnikę”

Informujemy, że w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, tegoroczna edycja międzynarodowych regat
Odra River Cup została odwołana. Zapraszamy za rok!

ZOBACZ FILM

GALERIA ZDJĘĆ

Przy współpracy z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi przygotowaliśmy 13 stanowisk, które będą kolejno odwiedzane przez małych uczestników pikniku rodzinnego. 11 stanowisk dotyczy „Gry w Politechnikę”,  a dwa pozostałe są dodatkową atrakcją. Na każdym ze stoisk dla dzieci zaplanowane zostały różne zadania i pokazy, a po przejściu całej trasy mogą one liczyć na otrzymanie indeksu i ciekawych nagród.

Cała trasa to:

1. START/STOP – stanowisko, na którym rozdawane będą indeksy do „Gry w Politechnikę” oraz wydawane nagrody po zakończeniu gry.

2. Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych – zabawy polegające na odnalezieniu różnic, które pozwolą dzieciom zapoznać się z nowoczesnym, ekologicznym podejściem do mobilności.

3. Samorząd Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej – proste zadania chemiczne i eksperymenty. Wszystkie atrakcje są bezpieczne i przystosowane do dzieci w wieku od 3 lat.

4. Koło Naukowe Environmental Team – materiały i aktywności dotyczące gospodarki odpadami. Dzieci dowiedzą się, dlaczego segregacja śmieci jest ważna, oraz jak wykonywać ją poprawnie.

5. Koło Naukowe CARDO – na stanowisku przygotowane zostały:

a) puzzle z ukrytymi ciekawostkami na temat dzielnic Wrocławia związanych z rzeką Odrą,

b) gra w miasto, w której dzieci mają zadanie stworzyć z dostępnych klocków miasto od zera, według własnego pomysłu,

c) gra „memory” przedstawiająca istotne dla wrocławskiej architektury budynki, oraz quiz pt. „Jakim miastem jesteś?” w którym dzieci mogą- po odpowiedzi na kilka pytań- dowiedzieć się  jakie miasto pasuje do ich charakteru.

6. Koło Naukowe FOTON – zadanie zręcznościowe, które pozwoli zapoznać się ze specyfiką działania lasera. Dzieci pod nadzorem zostaną poproszone o nakierowanie wiązki lasera na wybrany target.

7. Koło Naukowe ALLIN – pokaz narzędzi laboratoryjnych „Laboratorium Młodego Chemika” oraz proste zadania chemiczne i eksperymenty. Wszystkie atrakcje są bezpieczne i przystosowane dla dzieci w wieku od 3 lat.

8. Koło Naukowe Eko_studio:

a) na stanowisku przygotowana została gra z wykorzystaniem materiałów recyklingowych, która ma przedstawić dzieciom zarówno ideę zrównoważonego rozwoju, jak i specyfikę pracy naukowca. 

b) na stanowisku przygotowana została gra, która realizowana będzie przy pomocy tablicy z kolorowymi sznurkami. Dzieci będą przeciągać sznurki do odpowiednich kółek – odpowiedzi, które wydrukowane będą na tablicy.

9. Koło Naukowe PoliWRocket – stanowisko konstrukcyjne, które umożliwi dzieciom budowanie rakiet z materiałów papierniczych.

10. Koło Naukowe PWr Aerospace – instalacja, która umożliwi dzieciom „wystrzelenie” rakiety za pomocą pompki. Model rakiety będzie znajdował się we wcześniej przygotowanym torze, na którym zaznaczona zostanie skala wysokości i punkty orientacyjne, takie jak: góry, samoloty, chmury, satelity, itp.

11. Koło Naukowe Synergia – atrakcja w postaci przejazdu robotem mobilnym przez tor z przeszkodami.

Stanowiska spoza gry:

12. Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – na stanowisku przygotowana została stacja badań, umożliwiająca pomiar glikemii, pomiar saturacji, pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Dodatkowo zaplanowane są pokazy i warsztaty bandażowania na misiach, lalkach, rozmowa z dziećmi o oczyszczaniu ran, stosowaniu sterylnych opatrunków, plastrów. Przygotowano materiały przedstawiające świat bakterii, zajęcia
z pipetowania (na plastikowym sprzęcie), podstawowe zagadnienia o krwi, jej składnikach, po co pobieramy krew i dlaczego nie trzeba się tego bać.

13. Strefa Zabawy – namiot, w którym mali uczestnicy spotkają klauna Kropeczkę. Wśród atrakcji m.in. wspólne tworzenie ZOO z baloników.

Regulamin Pikniku