Piknik rodzinny studenci – dzieciom

26 maja 2018

na zawody zapraszają
prof. Cezary Madryas
rektor Politechniki Wrocławskiej
i Paweł Rańda
organizator zawodów,
mistrz olimpijski

Wstęp wolny

ZOBACZ FILM

GALERIA ZDJĘĆ

ELU_01003 czerwca na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej odbędzie się kolejny Piknik Rodzinny PWr – Studenci Dzieciakom. Członkowie kół naukowych i organizacji studenckich Politechniki Wrocławskiej zapraszają na pełną przygód podróż do podwodnego świata.
W programie między innymi:

  • Koło Naukowe Gambrinus – Piracka przystań:  Jeśli chcesz sprawdzić się w roli pirata, zobaczyć jak dzięki wodzie można ukryć skarb, przetestować swoją celność albo przeprowadzić pierwszy w swoim życiu eksperyment z cieczą nieniutonowską to zakotwiczcie się u nas! Przygotujcie się na prawdziwie piracką zabawę.
  • Flow – Na Fali: Jeżeli chcesz przeżyć niezapomniane chwile, dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat dna morskiego, aquakultury czy życia wodnego zapraszamy do obejrzenia naszego stanowiska. Przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji. Zabawa, dydaktyka oraz nauka w jednym! Jeżeli lubisz przygodę oraz nie boisz się nowych odkryć Zapraszamy!
  • PWr Racing Team – Racing Submarine: Z PWr Racing Teamem fajna zabawa może być nie tylko na torze wyścigowym, ale jak się okazuje również pod wodą. Przyjdź, sprawdź i spróbuj złowić ryby, które zamieszkały w naszym bolidzie.
  • Akademicki Klub Lotniczy – Podniebne morze: Czy samolot może wylądować na wodzie? Na to pytanie i wiele innych odpowiedz znajdzeicie na stoisku Akademickiego Klubu Lotniczego!
  • Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych:  Zadaniem każdego uczestnika będzie wcielenie się w magiczną postać z wodnego świata. Dzięki naszej ściance zdjęciowej każdy będzie mógł choć na chwilę przenieść się do bajkowej scenerii i uwiecznić to na zdjęciu.
  • NZS – Nadmorski Zespół Spontaniczny: Na stoisku prezentowane będą proste doświadczenia fizyczne – między innymi zabawa z cieczą nieniutonowską oraz tworzeniem kolorowych wzorów na mleku przy pomocy płynu do mycia naczyń i barwników – a także robienie zwierząt z podłużnych balonów oraz testy celności pistoletów na wodę do stojących i ruchomych tarcz.
  • ALLIN – Chemia, woda i przygoda: Serdecznie zapraszamy do stanowiska “Chemia, woda i przygoda”. Dowiecie się, jak ważna i przydatna jest woda w codziennym życiu oraz jak można ją wykorzystać w środowisku laboratoryjnym.
  • DKF – Rybki z DKFu: Na stanowisku Dyskusyjnego Klubu Filmowego zadaniem będzie wyłowienie z baseny złotej rybki będzie tez możliwość stworzenia świata wodnego za pomocą niepowtarzalnych stempli.
  • Koło Naukowe Robotyków KoNaR – Robotyczne Akwarium: Czy roboty mogą żyć w podwodnym świecie? Na pewno w jego okolicy. Na stanowisku KNR KoNaR pokażemy, że robotyka może być ciekawa. Może bawić i uczyć.