Piknik rodzinny PWr – Studenci Dzieciakom

1 czerwca 2019

na zawody zapraszają
prof. Cezary Madryas
rektor Politechniki Wrocławskiej
i Paweł Rańda
organizator zawodów,
wicemistrz olimpijski

Wstęp wolny

ZOBACZ FILM

GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy na Piknik Rodzinny PWr – Studenci Dzieciakom, towarzyszący regatom wioślarskim Odra River Cup 2018. Członkowie kół naukowych i organizacji studenckich Politechniki Wrocławskiej zapraszają na pełną przygód podróż z superbohaterami.

Piknik organizowany jest przy współpracy z Biurem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia

 W programie:

„Początek SUPER przygody!”

Na pierwszej stacji naszego pikniku, każdy chętny zostanie odpowiednio przygotowany do rozpoczęcia swojej podróży superbohatera! Otrzyma specjalną pelerynę oraz wybrany malunek na twarz. Dodatkowo dzięki specjalnej mapce odnajdzie drogę do głównej siedzimy Superbohaterów. Będzie ona pełna przygód, ciekawostek oraz zadań, które uczynią z dzieci prawdziwych Superbohaterów.

„Płomień” FlashPoint

Stanowisko Flashpoint przygotowane przez SKN Płomień łączy w sobie świat nauki i superbohaterów. Uczestnicy będą musieli wykazać się siła Batmana i naładować telefon ergometrem, czy przepompować z szybkością Flasha sok dzięki pompie perystaltycznej. Oprócz tego przygotowane zostaną także doświadczenia fizyczne, które wprawią w zadziwienie niejednego obserwatora. Razem ze znajomymi z Solar Boat Team każdy będzie mógł stworzyć swoją własną łódź i pomalować ją w patriotyczne barwy.

PWr Racing Team – Garaż Superbohatera

W specjalnie przygotownym garażu dzieci będą mogly poćwiczyć kierwanie autem Super Bohatera! Dodatkowo będzie tam na nie czekał prawdziwy super bolid wykonany przez członków PWr Racing Team. Na tym stanoowisku nie może zabraknąć żadnego pretendenta do tytułu Super Bohatera.

Podniebni bohaterowie (Akademicki Klub Lotniczy)

Podniebni bohaterowie zabiorą Was w świat atrakcji takich jak składanie i malowanie samolotów, lot samolotem do celu, gry w „memory” i „połącz punkty”! Dodatkowo na tym stanowisku czekac będą na Was modele samolotów oraz możliwość zrobienia zdjęcia z lotniczymi akcesoriami i przy specjalnym monidle! Superbohaterowie podbijają przestworza!

PIRM –  I Ty możesz zostać motocyklowym superbohaterem

Na tym stanowisku każdy z odwiedzających będzie mógł poczuć się jak prawdziwy superbohater! Wystrojeni w peleryny i uzbrojeni w atrybuty będziecie mogli zrobić sobie zdjęcie z super elektrycznymi pojazdami, stworzonymi przez Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych! Podczas rozwiązywania zadania dowiecie się również jakimi pojazdami poruszali się nasi superbohaterowie biorący udział w odzyskaniu przez Polskę niepodległości sto lat temu.

NZS

Czy nie było by cudownie wyrwać się nawet z największych kłopotów z pomocą super bohatera? My damy dzieciom szansę wcielić się w postać o zdolności latania! Wspólnie uratujemy kilka figurek w opałach. Dzieciaki mogą zostać też strażakiem w helikopterze pomagającym superbohaterom. Zabawa poruszająca wyobraźnię i trenująca koordynację ruchową. NZS PWr Zaprasza.

Alin – “Laboratorium superbohaterów”

Zaprezentujemy jak wygląda warsztat, w którym opracowuje się sprzęt dla superbohaterów. Dodatkowo przychodząc na to stanowisko będziecie mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć chemicznego superbohatera w akcji. Pokazy jego magicznych mocy i siły przeniosą wszystkich zainteresowanych do cudownego świata chemii. Czekamy na Was!

Konar – Tajny robotyczny warsztat

Odwiedzający stanowisko fani superbohaterów poczują się jak w pracowni Lexa Luthora czy Tony’ego Starka. Pokonają labirynt, odnajdą i wpiszą w terminal tajne hasło by uruchomić robota – rysownika i otrzymać podobiznę ulubionego bohatera.