ODRA RIVER CUP 2018

1 czerwca 2019

na zawody zapraszają
prof. Cezary Madryas
rektor Politechniki Wrocławskiej
i Paweł Rańda
organizator zawodów,
mistrz olimpijski

Wstęp wolny

ZOBACZ FILM

GALERIA ZDJĘĆ

Znamy zwycięzców Odra River Cup 2018!

W tegorocznej rywalizacji na Odrze wzięło udział 10 osad. Gościliśmy zawodników i zawodniczki z Uniwersytetu w Bremie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, oraz Politechniki Wrocławskiej.

Start usytuowany został na wysokości Kładki Zwierzynieckiej, a meta na Bulwarze Politechniki. Zarówno biegi eliminacyjne, jak i finałowe rozgrywano na dystansie około 800 m. Natomiast smocze łodzie walczyły na dystansie 100 metrów, a do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba 16 osad.

W kategorii mężczyzn wystartowały cztery ekipy. Broniąca tytułu ósemka Politechniki Wrocławskiej już w kwalifikacjach potwierdziła, że będzie w tym dniu trudna do pokonania – uzyskując rezultat o ponad pięć sekund lepszy od kolejnej osady z AGH.  Wyniki eliminacji ósemek mężczyzn:

1.Politechnika Wrocławska – 2.32,26 –> Finał A

2.Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – 2.37,57 –> Finał A

3.Uniwersytet Jagielloński – 2.37.86 ->Finał B

4.Uniwersytet Wrocławski – 2.51,61 –> Finał B    

W biegu finałowym reprezentanci Politechniki Wrocławskiej od razu objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca. Linię mety minęli z czasem 2:36,00 wyprzedzając osadę AGH o dwie długości łodzi. W nagrodę otrzymali z rąk prof. Andrzeja Dziedzica, prorektora ds. nauczania PWr, medale oraz Puchar Prezydenta Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski. Był to trzeci z rzędu triumf zawodników pod wodzą trenera Pawła Rańdy na Odra River Cup, którzy za zwycięstwo otrzymali także czek w wysokości tysiąca euro. Fundatorem nagrody była firma Doctor Brew.

 

Końcowe wyniki zawodów Odra River Cup 2018 – osady męskie

1.Politechnika Wrocławska, czas: 2:36,00

2.Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, czas: 2:52,17

3.Uniwersytet Jagielloński, czas: 2:47,68

4.Uniwersytet Wrocławski, czas: 2:52,53

*

W rywalizacji pań o medale walczyło sześć ekip z Polski i Niemiec. Najlepiej w eliminacjach wypadły reprezentantki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Awans do finału wywalczyła także osada AGH, nieznacznie wyprzedzając rywalki z Niemiec. Przedstawicielki PWr zajęły szóstą pozycję i wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim miały walczyć w finale C o piąte miejsce w regatach.

 

Wyniki eliminacji ósemek kobiet:

1.Pomorski Uniwersytet Medyczny – 2.46,78 – > Finał A

2.Akademia Górniczo-Hutnicza – 2.55,38 –> Finał A

3.Uniwersytet w Bremie – 2.56,17 –> Finał B

4.Uniwersytet Wrocławski – 3.09,38 –> Finał B

5.Uniwersytet Jagielloński – 3.09,40 –> Finał C

6.Politechnika Wrocławska – 3.10,24 –> Finał C

 

Finał, w którym ścigano się o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, okazał się najbardziej emocjonującym biegiem dnia. Obie łodzie długo płynęły obok siebie, dopiero na finiszu zarysowała się nieznaczna przewaga AGH. Ostatecznie Pomorski Uniwersytet Medyczny, mimo wygranych kwalifikacji, musiał zadowolić się drugą lokatą. 

Trzecie miejsce zajęły wioślarki z Bremy, a na kolejnych pozycjach uplasowały się Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Wrocławska. Podobnie jak w przypadku męskiej osady PWr, także dla zespołu AGH było to trzecie z rzędu zwycięstwo na wrocławskich regatach. Wioślarki, oprócz medali i pucharu, również otrzymały czek na tysiąc euro od firmy Doctor Brew.

 

Końcowe wyniki zawodów Odra River Cup 2018 – osady żeńskie

1.Akademia Górniczo-Hutnicza, czas: 2:55,49

2.Pomorski Uniwersytet Medyczny , czas: 2:56,13

3.Uniwersytet w Bremie, czas: 3:00,17

4.Uniwersytet Wrocławski, czas: 3:15,26

5.Uniwersytet Jagielloński, czas: 3:08,80    

6.Politechnika Wrocławska, czas: 3:12,05

*

Po raz kolejny licznie zgromadzeni widzowie mogli emocjonować się rywalizacją na smoczych łodziach. W tym roku do walki o Puchar Prorektora ds. Studenckich PWr przystąpiła rekordowa liczba 16 ekip. Najlepsze czasy eliminacji uzyskały drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Sekcji Judo PWr i to one zmierzyły się w finale. Po zaciętej walce wygrali mistrzowie z lat 2016-2017, czyli drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego, która osiągnęła czas 43:58. Trzecią pozycję wywalczyli przedstawiciele Wydziału Inżynierii Środowiska PWr.

Tradycyjnie na zakończenie regat rozegrano pojedynek pomiędzy wioślarzami Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Była to już dwudziesta druga odsłona tej rywalizacji. Opromienieni wcześniejszym triumfem w Odra River Cup 2018 zawodnicy PWr znowu nie dali szans kolegom z UWr i po raz dwudziesty sięgnęli po Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.

 

Dziękujemy wszystkim widzom za doping i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy za rok!

Zbiórka na rehabilitację Julity Dec, studentki PWr

W trakcie Odra River Cup 2018 odbędzie się zbiórka na rzecz Julity Dec, studentki Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Julita do niedawna była zdrową i aktywną młodą dziewczyną, która realizowała swoje pasje, studiowała na Politechnice Wrocławskiej. Miała wielu przyjaciół i obiecujące plany na przyszłość. 

Niestety po zatorze płuc i niedotlenieniu mózgu jej życie się drastycznie zmieniło. Julita jeździ na wózku, traci wzrok i cały czas się rehabilituje. Jest coraz lepiej, widać postęp w ćwiczeniach które wykonuje i powoli zaczyna chodzić, niestety potrzebne są pieniądze na terapie komórkami macierzystymi dzięki której Julita powinna odzyskać wzrok.

Więcej na temat historii Julity w poniższym artykule: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/wzruszajaca-opowiesc-o-julicie-dec-jej-ciezkiej-chorobie-i,4030558,artgal,t,id,tm.html

Pomóc można również poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/julita-dec

Mrozu gwiazdą Odra River Cup 2018!

Gwiazdą tegorocznej edycji Odra River Cup 2018 będzie Mrozu. Wokalista, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów wystąpi na dużej scenie dla wszystkich miłośników nowoczesnych brzmień inspirowanych soulem i bluesem.

W 2009 nagrał debiutancką płytę „Miliony Monet”, której tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce. Mrozu przez lata ewoluował, odszedł od r’n’b i obecnie w jego muzyce znajdziemy dużo odniesień do rdzennego soulu, bluesa i rock’and’roll’a.

Czytaj więcej ›

Chilli Crew wystąpią nad Odrą

Kolejną atrakcją muzyczną tegorocznej edycji Odra River Cup jest zespół Chilli Crew. 

Grupa istnieje od 2012 roku. Zespół swobodnie porusza się na styku takich gatunków, jak soul, r&b, rap a nawet reggae czy rock, co w połączeniu z hipnotyzującym, „czarnym” wokalem Martyny Baranowskiej czyni styl formacji niezwykle wyrazistym i rozpoznawalnym.

7 listopada 2017 roku na rynku pojawił się najnowszy album zespołu zatytułowany „a Ty”. Formacja ma na koncie również singiel „Easy To Say”, EP-kę „Miłości” oraz udział w składankach „Our Roots Are Here”, „Ladies & the City” i „Our Roots Are Here 2”.

Muzycy Chilli Crew współpracowali już m.in. z takimi artystami, jak: Kamil Bednarek, Percival, Exodus 15, Gaga Zielone Żabki, Capleton (JAM), Stephen Newland (JAM), Mesajah, Dean Fraser (JAM), Bethel czy Hetane.

FB: www.facebook.com/chillicrew
YouTube: www.youtube.com/chillicrew

www.chillicrew.com

Piknik rodzinny PWr – Studenci Dzieciakom

Zapraszamy na Piknik Rodzinny PWr – Studenci Dzieciakom, towarzyszący regatom wioślarskim Odra River Cup 2018. Członkowie kół naukowych i organizacji studenckich Politechniki Wrocławskiej zapraszają na pełną przygód podróż z superbohaterami.

Piknik organizowany jest przy współpracy z Biurem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia

Czytaj więcej ›

Odra River Cup 2018 – wskazówki dojazdowe

Odra River Cup 2018 odbędzie się na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 41A.

Na Bulwar dojechać można tramwajami numer: 4, 10, 0L i 33 (przystanek Most Grunwaldzki) oraz autobusami numer: 145, 146 i 149.

Mapa dojazdu: