ODRA RIVER CUP 2018

26 maja 2018

na zawody zapraszają
prof. Cezary Madryas
rektor Politechniki Wrocławskiej
i Paweł Rańda
organizator zawodów,
mistrz olimpijski

Wstęp wolny

ZOBACZ FILM

GALERIA ZDJĘĆ

Zbiórka na rehabilitację Julity Dec, studentki PWr

W trakcie Odra River Cup 2018 odbędzie się zbiórka na rzecz Julity Dec, studentki Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Julita do niedawna była zdrową i aktywną młodą dziewczyną, która realizowała swoje pasje, studiowała na Politechnice Wrocławskiej. Miała wielu przyjaciół i obiecujące plany na przyszłość. 

Niestety po zatorze płuc i niedotlenieniu mózgu jej życie się drastycznie zmieniło. Julita jeździ na wózku, traci wzrok i cały czas się rehabilituje. Jest coraz lepiej, widać postęp w ćwiczeniach które wykonuje i powoli zaczyna chodzić, niestety potrzebne są pieniądze na terapie komórkami macierzystymi dzięki której Julita powinna odzyskać wzrok.

Więcej na temat historii Julity w poniższym artykule: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/wzruszajaca-opowiesc-o-julicie-dec-jej-ciezkiej-chorobie-i,4030558,artgal,t,id,tm.html

Pomóc można również poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/julita-dec

Mrozu gwiazdą Odra River Cup 2018!

Gwiazdą tegorocznej edycji Odra River Cup 2018 będzie Mrozu. Wokalista, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów wystąpi na dużej scenie dla wszystkich miłośników nowoczesnych brzmień inspirowanych soulem i bluesem.

W 2009 nagrał debiutancką płytę „Miliony Monet”, której tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce. Mrozu przez lata ewoluował, odszedł od r’n’b i obecnie w jego muzyce znajdziemy dużo odniesień do rdzennego soulu, bluesa i rock’and’roll’a.

Czytaj więcej ›

Chilli Crew wystąpią nad Odrą

Kolejną atrakcją muzyczną tegorocznej edycji Odra River Cup jest zespół Chilli Crew. 

Grupa istnieje od 2012 roku. Zespół swobodnie porusza się na styku takich gatunków, jak soul, r&b, rap a nawet reggae czy rock, co w połączeniu z hipnotyzującym, „czarnym” wokalem Martyny Baranowskiej czyni styl formacji niezwykle wyrazistym i rozpoznawalnym.

7 listopada 2017 roku na rynku pojawił się najnowszy album zespołu zatytułowany „a Ty”. Formacja ma na koncie również singiel „Easy To Say”, EP-kę „Miłości” oraz udział w składankach „Our Roots Are Here”, „Ladies & the City” i „Our Roots Are Here 2”.

Muzycy Chilli Crew współpracowali już m.in. z takimi artystami, jak: Kamil Bednarek, Percival, Exodus 15, Gaga Zielone Żabki, Capleton (JAM), Stephen Newland (JAM), Mesajah, Dean Fraser (JAM), Bethel czy Hetane.

FB: www.facebook.com/chillicrew
YouTube: www.youtube.com/chillicrew

www.chillicrew.com

Piknik rodzinny PWr – Studenci Dzieciakom

Zapraszamy na Piknik Rodzinny PWr – Studenci Dzieciakom, towarzyszący regatom wioślarskim Odra River Cup 2018. Członkowie kół naukowych i organizacji studenckich Politechniki Wrocławskiej zapraszają na pełną przygód podróż z superbohaterami.

Piknik organizowany jest przy współpracy z Biurem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia

Czytaj więcej ›

Odra River Cup 2018 – wskazówki dojazdowe

Odra River Cup 2018 odbędzie się na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 41A.

Na Bulwar dojechać można tramwajami numer: 4, 10, 0L i 33 (przystanek Most Grunwaldzki) oraz autobusami numer: 145, 146 i 149.

Mapa dojazdu:

 

 

 

 

 

10 osad potwierdziło swój udział w regatach

Do startu w regatach Odra River Cup 2018 zgłosiło się 10 osad. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na dystansie ok. 800 metrów, startując przy kładce Zwierzynieckiej, a kończąc wyścig na bulwarze PWr. Eliminacje rozpoczną się ok. godz. 12.30.

Osady żeńskie:

  1. Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków
  2. Politechnika Wrocławska
  3. Uniwersytet Wrocławski
  4. Uniwersytet w Bremie (Niemcy
  5. Uniwersytet Jagielloński
  6. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Osady męskie:

  1. Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków
  2. Politechnika Wrocławska
  3. Uniwersytet Wrocławski
  4. Uniwersytet Jagielloński